Selülit Masajı

Etiler Selülit Masajı

Selülit Masajı

Etiler Selülit Masajı

Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

Selülit tedavisinde etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım masajı ve Lenfatik drenaj masajı

Selülit MasajıDolaşım masajları

Kan ve lenfatik dolaşıma yöneliktir. Bu masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlar. Dolaşım masajı derialtı kanı dolaşımını iyileştirir. Özellikle de kanın bacaklardan göğüse doğru gitmesini sağlar. Belirli noktalara parmakla bastırıldığında ve belirli lenfatik düğümler istikametinde hareket edildiği takdirde kullanılmış lenf atılıp yenilenir.

Selülit masajı hakkın da kişilerin birçok bilinmeyeni ortaya çıkardığını söylemek çok da yanlış bir yargı olmayacaktır. Selülit hastalığının tedavisin de yer alan selülit masajları birçok alan da bu hastalığın tedavisi açısından etkili sonuçlar vermektedir. Selülit masajları selülit oluşumunu engellemek ve oluşmuş durum da bulunan selülitlerin ortadan kaldırılmasını hedeflemek amacı ile yapılan bir durumdur. Bir selülit tedavisi olarak da uygulanabilen selülit masajları oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Selülit genel olarak aşırı hareketsizlik kan dolaşımının yavaşlaması sigara ve alkol tüketimi gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu durum da selülit masajları hareket kabiliyeti kısıtlı olan kişilerin selülit bulunan sorunlu bölgelerin de hareketi ve kan dolaşımını sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Selülit masajları uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman etkili sonuçlar veren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum da kesinlik ile denenmesi gereken bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Selülit masaj tedavi teknikleri her geçen gün geliştirilmeye ve yenilenmeye devam etmektedir. Bu durum da çok çeşitli yenilikler yapılmıştır. Tedavi yöntemlerini modernize etmek amacı ile işin içerisine çeşitli teknik yapı malzemeleri sokulmuş bu masaj yöntemi gelişmiş aletler ile yapılmaya başlanmıştır. Bu masajlar da kullanılan masaj yağları da çok önemlidir. Çünkü masaj yağlarının kişinin genel olarak selülit hastalığına çözüm olacak şekil de kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden selülite savaş açabilecek özelliklere sahip olan biberiye yağı kekik yağı portakal yağı gibi masaj yağlarının kullanılması gerekmektedir. Selülit hastalığına çözüm olarak kullanılan bu yöntemler çeşitli tedavi yöntemleri ile de desteklendiği zaman oldukça etkili sonuçlar veren bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Selülit masajlarının evde de yapılması amacı ile masaj aletleri üretilmiştir. Selülit masaj aletlerine istediğiniz her an kolay bir şekil de ulaşabilme imkânına sahipsiniz. Selülit masajlarını yapabilme imkânına bu şekil de sahip olduğunuz takdir de evde kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan bu yöntemi kullanabilirsiniz. Selülit masajları için edinebileceğiniz bu makineler hiçbir yardımcı maddeye gerek duymadan kendi işinizi kendiniz halletmeniz açısından yeterli olacaktır. Selülit derdinden bu şekil de kurtulmanız mümkündür.

Selülit Masajı, Selülit Masajı, Selülit Masajı

Etiler Masaj Salonu & Etiler SPA Merkezi

İstanbul Etiler Masaj & Güzellik Salonu

Etiler Masaj

Cilt Bakımı, Güzellik Bakımı, Vucut Bakımı, Taş Masajı, Selülit Masajı, Bölgesel Masaj, Doku Masajı, Refleksoloji Masajı, İsveç Masajı, Spor Masajı, Aromaterapi

Comments are closed.